همه مزایا و معایب مبل شویی در محل

دوستی که  داری این مقالرو میخونی حتما میخوای واس شستن مبلات از قالیشویی بزرگ عماد کمک بگیری پس با ما تا آخر این مقاله همراه باشید که قراره خیلی چیزا یادبگیرید

مبل‌شویی در محل یکی از سرویس‌های پرطرفدار و کارآمد در حوزه‌ی خدمات خانگی‌ است. در مبل‌شویی با دستگاه، مبلمان و مواردی مانند صندلی‌های نهارخوری، کوسن و تشک‌های خوشخواب نیز تمیز می‌شوند. با استفاده از خدمات مبل‌شویی تخصصی و حرفه‌ای نیازی به جابه‌جایی مبل‌ها نیست. همچنین نگران کهنگی رویه مبل یا خوابیدن پف مبل در اثر شستشو نباشید. اگر این سرویس را از جای معتبری دریافت کنید، حتی باعث افزایش عمر مفید مبل خواهد شد.

 

مبلمان از عناصر مهم و اساسی خانه است. علاوه بر نقش مهمی که در زیبایی و چیدمان خانه دارد، راحتی آن نیز مهم است. در حالی‌که عده‌ای با وسواس بیش از حد و دستمال کشیدن روزانه به مبل آسیب می‌زنند، برخی روش دیگری را انتخاب کرده‌اند. سرویس مبل‌شویی در محل خدمتی‌ست که توسط متخصصین مبل‌شویی و با استفاده از تجهیزات ویژه مبلمان را مانند روز اول تمیز و درخشان می‌کند. به کمک دستگاه‌های مبل‌شویی، مبلمان و حتی کوسن، تشک خوشخواب و صندلی نیز تمیز می‌شوند.

 

شستشو با دست یا با دستگاه مبل‌شویی؟

 

این‌که مبل‌ها را با دست بشویید و یا از خدمات شستشوی مبل استفاده کنید، بستگی به موقعیت دارد. گاهی یک دستمال کشیدن ساده و نظافت عمومی به کمک یک نظافتچی حرفه‌ای بهتر از شستشو با دستگاه است. درصورتی که زمان زیادی از شستشوی مبل می‌گذرد و آلودگی‌ها شدت بیشتری دارند، سراغ سرویس مبل‌شویی بروید.

 

مزایای مبل‌شویی در محل

 

دستگاه مبل‌شویی در محیط‌های زیادی کاربرد دارد و مهم‌ترین وظیفه‌ی آن سهولت در نظافت و شستشوی مبل است. به کمک این دستگاه مواد آلوده کاملا از بافت پارچه مبل جدا می‌شوند و باعث پاکیزگی بیشتر مبلمان می‌شود. از طرفی اگر این خدمات با کیفیت بالا انجام شوند، سبب افزایش طول عمر مفید مبلمان نیز می‌شوند.

 

در شستشو با دست، آلودگی‌ها تنها از روی پارچه پاک می‌شوند و در مواردی ممکن است آلودگی‌ها با عبور از پارچه بیشتر جذب مبل شوند و نتیجه‌ی معکوس داشته باشد. در شستشوی مبل با دستگاه مکش چنین اتفاقی رخ نخواهد داد. طراحی این دستگاه به نحوی است که به آسانی قابلیت حمل دارد و نیازی به جابه‌جایی مبلمان نخواهید داشت. همچنین سرعت شستشو نیز نسبت به روش‌های سنتی سریع‌تر خواهد بود.

 

دستگاه مبل‌شویی چگونه کار می‌کند؟

 

قبلا در مورد مراحل انجام سفارش مبل‌شویی توضیح داده‌ایم. ساختار این دستگاه‌ها به گونه‌ای است که قابلیت شستشوی مکانیزه‌ی سطوح افقی و عمودی مبل را دارند. مخازن جداگانه‌ای برای آب تمیز و آب کثیف وجود دارد. همچنین یک کمپرسور برای تولید کف و یک موتور مکنده برای مکش آلودگی‌ها و کف از اجزای مهم این دستگاه هستند. بسته به نوع و مدل دستگاه، طراحی این قطعات نیز متفاوت است. قدرت پاک کنندگی زیاد مواد شوینده باعث می‌شود آلودگی‌ها به خوبی به کمک دستگاه مکش از سطح مبل جدا شوند و همچنین غلظت بالای کف، از نفوذ آب به مبل و بافت‌های زیرین جلوگیری می‌کند.

 

مراحل انجام سفارش مبل‌شویی در محل

 

اولین قدم حضور متخصص مبل‌شویی در محل برای بازدید از مبلمان است. متخصص با نگاهی دقیق به مبل و جنس آن و همچنین بررسی نوع لکه‌ها به شما خواهد گفت نتیجه شستشوی مبل چه خواهد بود. مثلا در مورد مبلمان چرم، مبل‌شویی باید با دقت بیشتری انجام شود و یا لکه‌ای مانند جوهر خودکار ممکن است از روی مبل چرم کامل پاک نشود. همچنین برآورد دقیق هزینه مواد شوینده مورد نیاز و اجرت کار فقط بعد از بازدید متخصص میسر است. ممکن است شما مبل خیلی خاص و گران قیمتی داشته باشید که برای شستشو به مواد شوینده بسیار خاص نیاز دارد. بنابراین، بدون نگرانی یک جلسه بازدید حضوری را با متخصص مبلشویی هماهنگ کنید.

 

بعد از بررسی کارشناسی و در صورت شروع به کار، متخصص با دستگاه مخصوص روی مبل را جارو می‌کند. این جارو کشیدن علاوه بر رویه‌ی مبل شامل تمام درزها و شکاف‌های مبل نیز می‌شود. درصورتی که بالشتک‌های مبل جدا می‌شوند، با برداشتن بالشتک زیر آن را هم جارو می‌زند تا مطمئن شود مبل کاملا عاری از گرد و غبار است.

 

در مرحله بعدی، به کمک دستگاه مبل‌شویی مبل را با مواد شوینده‌ی مخصوص و مناسب برای مبلمان شما می‌شوید. مواد بدون آسیب رساندن به مبل از بافت پارچه نیز عبور می‌کنند تا همه‌جای مبل با مواد شوینده تمیز شود.

 

حالا نوبت به دستگاه مکش و پاک کردن کف از روی مبل می‌رسد. به کمک این دستگاه آلودگی‌ها و مواد شوینده حتی از بافت زیرین پارچه نیز مکش می‌شوند. ممکن است در حین کار، روی زمین نیز کمی کف‌آلود شود. نگران نباشید. به کمک دستگاه مکش این کف‌ها نیز پاک می‌شوند. درصد آب موجود در مواد شوینده و کف حاصل از آن، به قدری کم است که باعث آسیب رسیدن به مبل یا پوشش کف نخواهد شد.

 

عملیات مبل‌شویی در محل بیش از یک ساعت طول نخواهد کشید. زمان لازم برای خشک شدن نیز بسیار کمتر از شستشو با دست است. چرا که بیشتر مواد توسط دستگاه مجدد مکش می‌شوند. با این وجود بهتر است چند ساعت صبر کنید و بعد از آن مجددا مبل‌ها قابل استفاده‌اند.

 

یک نکته‌ی دیگر! ممکن است مبل شما آن‌قدری کثیف نباشد و هنوز به سرویس مبلشویی نیازی نداشته باشد. در چنین وضعیتی تمیز کردن مبل با مواد شوینده و دستمال توسط یک نظافتچی حرفه‌ای خانم یا آقا هم به صرفه‌تر است و هم نتیجه‌ی بهتری دارد.

 

خدمات آنلاین مبل‌شویی

 

مبل‌شویی در محل می‌تواند سرویسی بسیار مفید و کارآمد باشد. حالا می‌خواهیم در مورد نکات مهمی که هنگام انجام سفارش مبل‌شویی باید به آن‌ها توجه شود، صحبت کنیم.

 

رضایت مشتری از سرویس مبل‌شویی در محل

 

به‌عنوان کسی که می‌خواهد از سرویس مبل‌شویی استفاده کند باید به نکات زیادی توجه کنید. مبل یکی از اجزای حساس و مهم خانه است و شستشوی مبل باید با دقت زیاد و وسواس انجام شود.

برخی از استانداردهای مهمی که باید به آن‌ها توجه کنید:

 

۱. بازدید از مبلمان قبل از شروع سفارش و بررسی مواردی چون جنس مبل، نوع لکه‌ها و…

 

۲. ارائه‌ی توضیحات و راهنمایی‌های کافی به مشتری درباره‌ی نحوه‌ی شستشو، نوع مواد شوینده و اطمینان بابت آسیب ندیدن مبل

 

۳. رعایت نظافت محل تا حد امکان و جلوگیری از ریزش آب و کف به‌نحوی که محدوده‌ای بیشتر از اطراف مبل درگیر نشود

 

۴. استفاده از مواد شوینده درجه یک و با کیفیت و همچنین استفاده از دستگاه‌های مجهز مبل‌شویی

 

۵. درصورتی که به جابه‌جایی مبلمان نیاز است، این کار با نظارت مشتری و توسط پرسنل مبل‌شویی باید انجام شود

 

۶. تمام هزینه‌ها قبل از شروع کار توسط متخصص برآورد شود و پس از تایید مبلغ توسط مشتری، سفارش انجام شود. بعد از پایان کار، متخصص مجاز به گرفتن مبلغ بیشتر به بهانه‌های مختلف مانند هزینه‌ی ایاب و ذهاب و… نیست.

 

۷. متخصص شستشو قبل از شروع کار، روی قسمتی از پارچه‌ی پشت مبل باید مواد شوینده را تست کند تا از واکنش‌پذیری احتمالی شوینده مطمئن شود.

 

۸. معمولا شستشوی هر سرویس مبلمان هفت نفره بین یک تا دو ساعت زمان می‌برد. این نکته را در خاطر داشته باشید تا از طولانی شدن بی‌دلیل روند سفارش جلوگیری شود.

 

۹. بعد از اتمام کار، متخصص ملزم است توضیحات کافی درمورد نحوه‌ی نگهداری و زمان تقریبی خشک شدن مبل را به مشتری توضیح دهد.

 

۱۰. کار مبل‌شویی باید توسط یک شرکت خدماتی معتبر و مطمئن انجام شود که واحد پشتیبانی فعالی دارد.

 

به خاطر داشته باشید که در انتهای انجام سفارش، متخصص مبل‌شویی موظف به جلب رضایت مشتری است. او موظف است کار را با کیفیت بالایی به مشتری تحویل دهد.

 

 

عماد انتخابی بی نظیر و ناب

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید